Fundusze Europejskie

Suszarnia SD o pracy porcjowej

Suszarnie do zboża, rzepaku, kukurydzy, pszenicy o pracy porcjowej zazwyczaj są przeznaczone dla małych i średnich gospodarstw. Cechą charakterystyczną dla tych suszarni zbożowych jest niewielki zasyp wsadu. Proces suszenia opiera się głównie na cyrkulacji ziarna. Suszarnia po osiągnięciu odpowiednich parametrów zasypu, zostaje schłodzona przez wentylatory po czym następuje wysyp materiału suszonego z suszarni.

Suszarnia SD o pracy ciągłej

Suszarnie do ziarna o pracy ciągłej posiadają duży zasyp i przeznaczone są głównie dla dużych gospodarstw oraz w przemyśle rolno-spożywczym. Cechą charakterystyczną dla tych suszarni jest płynne i równomierne suszenie ziarna. Proces suszenia jest ciągły i w pełni z automatyzowany, suszarnia może pracować w trybie 24h. W suszarniach można zastosować dwa rodzaje palników grzewczych. Palniki - olejowy lub gazowy - wysokiej klasy produkty włoskiej firmy Riello.

Suszarnia SD z kotłem wodnym "BIO-PAL"

Suszarnie typu SD dzięki zastosowaniu nowoczesnych kotłów wodnych na słomę (biomasę) BIO-PAL charakteryzują się bardzo niskimi kosztami eksploatacji (oszczędności nawet do 75 % w porównaniu z innymi paliwami: olej, gaz, LPG). Kotły mogą spalać słomę zbożową, rzepakową oraz siano. Suszarnie przeznaczone są do suszenia pszenicy, rzepaku, słonecznika, kukurydzy oraz innych kultur zbożowych. Oferowane są w mocach 0,75 i 1,1 MW. Wyposażone są w instalacje wodną i kominową.

Suszarnia SD z piecem "BIO-PAL AIR"

Suszarnie typu SD dzięki zastosowaniu nowoczesnych pieców na słomę (biomasę) BIO-PAL AIR charakteryzują się bardzo niskimi kosztami eksploatacji (oszczędności nawet do 75% w porównaniu z innymi paliwami: olej, gaz, LPG). Piece mogą spalać słomę zbożową, rzepakową oraz siano. Suszarnie przeznaczone są do suszenia kukurydzy, pszenicy, rzepaku, słonecznika oraz innych kultur zbożowych. Oferowane są w mocach 0,8 i 1,2 MW. Wyposażone są w instalacje wodną i kominową.