Suszarnia do rzepaku


W ofercie AG-PROJEKT oprócz suszarni do kukurydzy, znajdziesz również produkty przeznaczone do suszenia rzepaku. Suszarnie do rzepaku sprawdzą się w gospodarstwach, którym zależy na rozwiązaniu pozwalającym na bezpieczne przechowywanie plonów. Obecnie, warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają temu, aby zebrać suche ziarno. Urządzenia rolnicze tj. suszarnie do rzepaku umożliwiają uzyskanie odpowiedniej wilgotności zebranych ziaren.

Suszarnia do rzepaku
suszarka do rzepaku

Projektowanie suszarni do rzepaku AG-PROJEKT

Oferta AG-PROJEKT to rozwiązania skierowane dla branży przemysłowo rolniczej. Nasze produkty to gwarancja najwyższej wydajności, która przekłada się również na ekonomię. Produkty do suszenia zboża są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Dzięki naszym rozwiązaniom jesteś w stanie w pełni zautomatyzować proces suszenia. W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie suszarnie do Twoich potrzeb.

Rozwiązania AG-PROJEKT - korzyści

Korzystanie z suszarni do rzepaku niesie za sobą wiele zalet. Jednym z nich jest równomierny proces suszenia ziarna. Suszenie pozwala odpowiednio przygotować ziarno do jego długotrwałego przechowywania. Wszystkie składniki i enzymy zawarte w surowcu są zachowane, a proces fermentacji i starzenia zostaje zatrzymany. Dzięki wykorzystaniu suszarni do rzepaku możesz zwiększyć wydajność i w pełni zautomatyzować produkcję. Suszenie ma również znaczący wpływ na jakość produktu.

Co wziąć pod uwagę podczas suszenia rzepaku?

W przypadku suszarni do rzepaku bardzo ważną kwestią jest dopasowanie odpowiedniej ilości powietrza. Budowa suszarni powinna pozwalać na regulację ilości wyciąganego powietrza np. poprzez regulację prędkości pracy wentylatorów. Końcowa wilgotność rzepaku powinna wynosić 7%. W przypadku nasion rzepaku o wilgotności do 12% proces suszenia powinien odbywać się w temperaturze - 60- 65˚C. Z kolei nasiona o wilgotności większej niż 12% w temperaturze około 50-55˚C.

Suszarnie do rzepaku - dla kogo?

Rozwiązania Ag Projekt do suszenia rzepaku to propozycja dla wszystkich gospodarstw rolnych. Każdy projekt dopasujemy odpowiednio zarówno dla małych jak i bardziej rozwiniętych gospodarstw. Nasze suszarnie do rzepaku pozwalają na bezpieczne przetwarzanie ziaren, a także optymalizację kosztów i czasu pracy.

Jaką suszarnie do rzepaku wybrać?

Oferta Ag Projekt zawiera kilka sprawdzonych rozwiązań, które w ekonomiczny sposób pozwala usprawnić proces suszenia rzepaku:

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie suszarki do rzepaku. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.