Piece retortowe - nagrzewnice AG - urządzenia grzewcze do suszarni SD


Retortowa nagrzewnica AG-PROJEKT

- typu NPPS3000 to jedno z urządzeń do dostarczenia energii cieplnej wykorzystywanej do suszenia ziarna zbóż w suszarniach typu SD.

Nagrzewnica jest urządzeniem wyposażonym w silniki elektryczne i czujniki podłączone do mikroprocesorowego sterownika. Sterownik ten pełni nadrzędną funkcje w procesie pracy automatycznej zarządzając pracą nagrzewnicy na podstawie parametrów z czytywanych z czujników temperatury (sonda lambda itp.).

Jak palić w piecu retortowym?

Praca nagrzewnicy przebiega w następujący sposób:

do zbiornika koszowego umieszczonego obok nagrzewnicy wsypuje się odpowiednią ilość paliwa wystarczającą na długi czas pracy. Ślimak z kosza transportuje paliwo do zasobników retort, natomiast ślimaki retortowe z zasobników pobierają paliwo i transportują je do dolnej części paleniska. Powietrze potrzebne do spalania dostarcza wentylator, który tłoczy je przez system kanałów. Sterowanie wydajnością wentylatora w dużym stopniu decyduje o przebiegu procesu spalania. Elementem szczególnie narażonym w nagrzewnicach na wysokie temperatury jest palenisko. Dlatego tak ważne jest aby wykonać go z odpowiedniego materiału: z wysokiej klasy żeliwa, odpornego na korozję i wysokie temperatury. W procesie spalania kolejne porcje paliwa spychają pozostający po spaleniu popiół. Spaliny z komory spalania przedostają się do dalszej części wymiennika, do zespołu rur. Rury są wyprofilowane w taki sposób, aby powietrze przepływające między nimi odbierało jak najwięcej ciepła. Spaliny są odprowadzone kominem na zewnątrz. W nagrzewnicy są zainstalowane dwa ślimaki odpowiedzialne za wybieranie popiołu z komór osadczych (ślimak górny i ślimak dolny komory osadczej). Nadmiar popiołu podczas procesu spalania jest na bieżąco usuwany do kosza na zanieczyszczenia.

Zalety pieców retortowych AG- Projekt:

  • nowoczesna konstrukcja
  • wysokiej jakości materiały
  • niskie koszty eksploatacji
  • niezawodność działania
  • wymienniki ciepła ze stali kwasoodpornej
  • wydajne wentylatory
  • bezpieczeństwo
PIEC AG-PROJEKT

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie nagrzewnicy AG. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.