Suszarnie SD2 ekonomiczne budżetowe proste w obsłudze

Wprowadzenie na rynek suszarni SD2 dla segmentu małego i średniego pozwala na zaspokojenie potrzeb dla niewielkich gospodarstw rolnych.

Proces suszenia

Podstawą całego procesu suszenia jest prawidłowy ciąg powietrza dla ciepłego powietrza, który zapewnia wentylator wyciągowy lub zespół wentylatorów wyciągowych oraz wymiennik ciepła z palnikiem gazowym (lub olejowym). Ilość wentylatorów w suszarni jest uzależniona od możwilości przesuszenia ziarna w tonach na dobę. Suszarnia SD2 jest średnią suszarnią jej możliwości przesuszenia materiału to do 120 t/24h w zależności od ilości paneli suszących (modelu suszarni SD2).

Przeczyszczone ziarno wpada do komory zasypowej i opada aż na sam dół elementu wybierajacego. Element wybierający stanowi opór dla dalszej drogi ziarna. Materiał po osiągnięciu odpowiednich parametrów temperatury i wilgotności zostaje schłodzony powietrzem z zewnątrz i przepuszczany przez element wybierający w odpowiednich porcjach do dalszej obróbki.

W suszarni znajduje się aparatura elektryczno-elektroniczna (pomiar-praca). Po za suszarnią znajduje się główna szafa sterownicza z całą aparaturą elekryczną i oprzydządowaniem elektronicznym sterującym całą pracą. Cały proces suszenia może być doglądany i sprawdzany przez jedną osobę. Najtrudniejszym elementem procesu suszenia jest tzw. wejście w proces prawidłowego suszenia co może czasem trwać parę godzić. Jest to uzależnione od wilgotności ziarna i panujących warunków na zewnątrz.

Proces wstępnego suszenia może być też kłopotliwy ze wzgledu na różne partie zasypowe ziarna o zróżnicowanej wilgotności. W procesie w stępnego suszenia odpowiednie posługiwanie się recyrkulacją (mieszaniem) materiału pozwala to zniwelować. Zasadnioczo po wejściu w pracę ciągłą proces jest prawidłowy i nieprzerwany, aż do momentu zakończenia suszenia całej parti materiału.

Należy wziąć pod uwagę, że największe straty podczas suszenia wynikają z przerywania procesu ciągłego suszenia.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie SUSZARNI SD. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.

Wybrane elementy suszarni SD2
Suszarnia SD AG-PROJEKT