Suszarnia do kukurydzy


Suszarnia do kukurydzy dla Twojego gospodarstwa

Suszarnie do kukurydzy i innych zbóż to wiodący produkt AG-PROJEKT. Od 20 lat rozwijamy branżę przemysłowo-rolniczą, dostarczając innowacyjne rozwiązania. Nasze działania opierają się o spersonalizowaną analizę potrzeb i dostosowanie odpowiednich rozwiązań. Oferta AG-PROJEKT to nie tylko suszarnie do kukurydzy, ale również innych zbóż i materiałów sypkich. Dzięki AG-PROJEKT dopasujesz odpowiednie suszarnie do Twoich możliwości. Przy każdym projekcie dbamy o jakość suszonego materiału oraz środowisko naturalne.

Suszarnia do kukurydzy
Suszarnia do kukurydzy

Trwałe suszarnie do kukurydzy AG-PROJEKT

Nasze realizacje opierają się o nowoczesne technologie. Wszystkie suszarnie do kukurydzy i innych zbóż projektowane są z wykorzystaniem wysokiej jakości trwałych i solidnych materiałów oraz tworzyw. Dzięki temu zyskujesz wysokiej jakości, wytrzymały produkt, który możesz wykorzystać w swoim gospodarstwie przez wiele lat. Nasze urządzenia są odporne na działanie czynników atmosferycznych, co zdecydowanie wpływa na ich trwałość. W ofercie AG-Projekt znajdziesz suszarnie do kukurydzy przeznaczone do pracy ciągłej lub porcjowej.

Proces suszenia kukurydzy

Jak wygląda proces suszenia? Suszenie kukurydzy odbywa się dzięki przepuszczeniu przez i ziarno dużej ilości gorącego powietrza. Nasycone wilgocią powietrze jest natychmiast usuwane, natomiast powietrze niedowilżone wraca do obiegu, tak zwany proces rekuperacji. Z reguły wilgotność kukurydzy obniżana jest do 14% poprzez redukcję zawartości wody w ziarnie. W suszarniach do kukurydzy utrzymuje się wysoką temperaturę powietrza - nawet do 130°C.

Suszarnia do kukurydzy cena

Cena suszarni do kukurydzy zależna jest od wybranego produktu i jego zastosowania. Im bardziej zaawansowany proces, tym cena będzie wyższa. Sprawdź poniżej, które z rozwiązań będzie najbardziej ekonomiczne dla Twojego gospodarstwa, a które lepiej wybrać pod kątem wydajności.

  • Suszarnie SD - pszenica, rzepak, jęczmień
  • Suszarnie SD ESR - kukurydza do 6 000 ton/sezon, pszenica, rzepak, jęczmień
  • Suszarnie SD ESR PLUS - kukurydza powyżej 6 000 ton/sezon
  • Suszarnie SD ESR PLUS BIO - kukurydza powyżej 12 000 ton/sezon

Jaka suszarnia do kukurydzy będzie najlepsza?

W ofercie AG-Projekt znajdziesz kilka urządzeń przeznaczonych do suszenia kukurydzy:
  • Suszarnia daszkowa typu SD2 przystosowana do pracy ciągłej lub porcjowej. Do zalet tego rozwiązania możemy zaliczyć kompaktową konstrukcję. Kolumna suszarni posiada wysokość 2,4 metra, z kolei pojemność suszarni to około 40 ton. Idealna propozycja dla gospodarstw, którym zależy na atrakcyjnej cenie oraz łatwej i bezpiecznej obsłudze.
  • Wśród podciśnieniowych suszarni daszkowych typu SD możemy również wyróżnić urządzenia przeznaczone do ciągłej pracy, o wysokości kolumny 3 metry i pojemności zasypowej 120 ton - model SD3.
  • Jeżeli zależy Ci na cichej pracy postaw na suszarnie ESR. W ofercie Ag Projekt znajdziesz suszarnie SD ESR z wewnętrznym kanałem rekuperacyjnym. Idealna propozycja dla wymagających klientów lub takich, którzy dysponują ograniczoną ilością miejsca.
  • Suszarnie ESR Plus to bezkonkurencyjne urządzenia, jeżeli chodzi o efektywności i innowacyjne technologie. Produkty cechują się bezpyłową oraz cichą pracą, co zdecydowanie wpływa na ich popularność. Nowoczesna konstrukcja, łatwa i bezpieczna obsługa to tylko niektóre z zalet.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie suszarni do kukurydzy. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.