Szafy sterownicze urządzenia do sterownia pracą suszarni SD

- elementy sterujące pracą obiektów i urządzeń elektrycznych.

Szafa sterownicza

Szafa sterownicza stanowi nieodłączny element każdej suszarni do zboża, jak i obiektów posiadających silniki elektryczne czy części elektroniczne. Szafy sterownicze służą do sterowania i odpowiedniej pracy urządzeń elektrycznych i elektronicznych wchodzących w skład kompleksu suszarniczego. Każda szafa jest dostosowywana do wymogów obiektu. Architektura szafy opiera się na typowych podzespołach elektrycznych oraz urządzeniach elektronicznych, modułów sterujących itp. jeśli są tylko niezbędne i potrzebne do pracy obiektu.

Wszelkie materiały zastosowane w szafach są najwyższej klasy oraz spełniają wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa. Podzespoły bazowe są dobrane według odpowiednio opracowanych projektów elektrycznych dostosowywanych do technologii obiektu. Wszystko zależne jest od stopnia wielkości obiektu i zadań jakie ma wykonać szafa sterownicza. Pełna dokumentacja, schematy, gwarancja, serwis.

Podstawowe zadania szaf sterowniczych

Szafy sterownicze pozwalają na regulowanie temperatur jednej lub kilku stref grzewczych. Ułatwia również sterowanie układami mechanicznymi w suszarni np. napędy drzwi, przenośniki. Szafy sterownicze wykorzystywane są również do odczytu danych z czujników temperatury, ciśnienia czy przepływu. Umożliwia zdalne zarządzanie przez Internet.

Dzięki automatyzacji przy użyciu szaf sterowniczych możemy przyspieszyć proste czynności, które mogą być wykonywane automatycznie np. włączanie wentylacji, uruchamianie urządzeń. Szafy sterownicze pozwalają również sterować urządzeniami elektronicznymi na odległość. Możemy monitorować zachodzące procesy technologiczne i mieć nad nimi pełną kontrolę.

W Agprojekt zyskujesz rozwiązania dopasowane do potrzeb Klienta. Projektujemy urządzenia zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami danego gospodarstwa. Zapraszamy!

Szafa Sterownicza

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie wentocyklonu. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.