SUSZARNIA ESR cicha wydajna prosta w obsłudze

Wprowadzenie na rynek suszarni ESR dla segmentu średniego i dużego pozwala na zaspokojenie potrzeb dla średnich i dużych gospodarstw rolnych.

Suszarnie SD ESR

Ziarna zbóż, rzepaku czy kukurydzy przeznaczone do suszenia dostarczane są do segmentu zasypowego suszarni od góry przy pomocy zewnętrznego urządzenia transportowego. Wypełnia ono wszystkie segmenty chłodzące i suszące, oraz w znacznej części segment zasypowy, tworząc w nim pryzmę.

Powietrze podgrzane przez piec grzewczy do określonej temperatury wciągane jest przez wentylatory wyciągowe do kanału ciepłego powietrza, następnie wpływa pod daszki wlotowe każdego segmentu suszącego. Powietrze, przechodząc przez warstwę ziarna, odbiera od niego wilgoć i dostaje się pod daszki wylotowe o osiach przesuniętych w stosunku do osi daszków wlotowych. Daszkami wylotowymi wilgotne powietrze trafia do kanału chłodnego powietrza, z którego wentylatory wyciągowe wyprowadzają je na zewnątrz. Taki proces suszenia ziarna przebiega na wszystkich poziomach suszących kolumny.

Zasypywane od góry ziarno przemieszcza się w dół i przechodząc pomiędzy daszkami jest ogrzewane oraz suszone. Po przejściu ziarna przez wszystkie segmenty suszące kolumny trafia do sekcji chłodzącej, w której przez ziarno przepływa zimne powietrze o temperaturze otoczenia obniżając jego temperaturę prawie do temperatury otoczenia. Po schłodzeniu materiał suszony przemieszcza się do elementu wybierającego. Wydajność wybierania można precyzyjnie regulować od kilku kilogramów do kilkudziesięciu ton na godzinę. Daje to możliwość precyzyjnego dostosowania przepływu ziarna przez suszarnię tak, aby jego wilgotność końcowa była właściwa.

W elemencie wybierającym znajduje się mechanizm półek przesuwnych, pozwalających na przesypanie się ziarna do leja, skąd wysypuje się ono na zewnątrz suszarni do ciągu urządzeń transportowych, które przenoszą je najczęściej do magazynów, do silosów spedycyjnych lub do dalszej obróbki.

Wybrane elementy suszarni SD ESR
Suszarnia SD AG-PROJEKT

W miejsce suchego ziarna, przychodzi ziarno wilgotne. Podczas operacji odsuwania półek przesuwnych, wentylatory wyciągowe automatycznie obniżają swoje obroty, zmniejszając tym samym ilość wyciąganego powietrza, co przeciwdziała wydostawaniu się zanieczyszczeń z komory osadczej i pozwala im samoczynny opad na dno komory. Po chwili wentylatory automatycznie zwiększają wydajność, proces ten jest powtarzany cyklicznie. Dodatkowo na komorze osadczej wentylatory znajdują się w zabudowanej komorze z tłumikami hałasu, co czyni ją jedną z najcichszych najmniej pylących suszarni na rynku.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie SUSZARNI SD. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.