Przenośniki taśmowe typu PT-500


Zastosowanie przenośników taśmowych typu PT-500

  Przenośniki taśmowe typu PT-500 (zwane także taśmociągami) produkowane przez firmę AG-PROJEKT, to urządzenia transportu poziomego, przeznaczone są do przenoszenia materiałów sypkich takich jak:

  • ziarno kukurydzy;
  • ziarno różnych kultur zbożowych;
  • nasiona roślin oleistych i strączkowych;
  • różnego rodzaju biomasa (np. pellet, zrębka itp.);
  • różnego typu granulaty.

  Taśmociągi znajdują zastosowanie w magazynach zbożowych, mieszalniach pasz, zakładach młynarskich i innych przedsiębiorstwach przemysłu zbożowego. Przenośniki taśmowe typu PT-500 wykorzystywane są głównie do załadunku magazynów płaskich (usytuowane na estakadzie) i do wyładunku ziarna z silosów lejowych (usytuowane pod silosami) lub z silosów płaskodennych (usytuowane w tunelu podsilosowym).

Budowa przenośnika taśmowego

  W ofercie AG-PROJEKT występuje jeden typ przenośników taśmowych PT-500, o wydajności do 100 t/h ziarna, bazujący na taśmie o szerokości 500 mm. Taśmociągi typu PT-500, oferowane przez firmę AG-PROJEKT, standardowo wykonane są w całości z blachy ocynkowanej wysokiej jakości. Urządzenia te posiadają konstrukcję modułową (długości segmentów: 1,0 m, 2,0 m i 3,0 m) co zapewnia dobór odpowiedniej konfiguracji do wymaganej długości urządzenia (maksymalnie 99,0 m).

  Przenośniki typu PT-500 mogą występować w wersji otwartej (wewnątrz pomieszczeń lub pod zadaszeniem) lub w wersji zamkniętej pokrywami (daszkami) na całej długości urządzenia.

  Konstrukcja modułowa dłuższych taśmociągów wymaga ich podparcia, zarówno przy ustawieniu na fundamencie, jak i ułożeniu na estakadzie, odpowiednimi podporami rozmieszczonymi maksymalnie co 6,0 m.

  Wszystkie elementy przenośnika taśmowego łączone są za pomocą galwanizowanych połączeń śrubowych w klasie wytrzymałości 8.8, co ułatwia montaż, demontaż i obsługę techniczną urządzenia.

  Przenośniki taśmowe typu PT-500, na życzenie klienta mogą być wyposażone w przewody zasilające i sterownicze podłączone do nowej lub istniejącej szafy sterowniczej.

  Przenośniki taśmowe typu PT-500 są wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i posiadają wszelkie niezbędne dokumenty dopuszczające urządzenie do eksploatacji.

Model PT

PTR AG-PROJEKT

Sprawdź też: przenośniki zgrzebłowe; kosze zasypowe; przenośniki kubełkowe.

Obok znajduje się odnośnik do karty katalogowej, zawierającej podstawowe dane techniczne przenośników taśmowych (taśmociągów) typu PT-500.

KARTA PRODUKTU W PDF.

POBIERZ: