Przenośnik ślimakowy do zboża


Przenośniki korytowe PSK - urządzenia do transportu poziomego

Produkujemy przenośniki ślimakowe korytowe PSK o wydajności od 20 do 40 t/h. PSK produkowane przez firmę AG-PROJEKT przeznaczone są do transportowania w kierunku poziomym materiałów sypkich takich jak:

  • ziarna zbóż
  • nasion strączkowych
  • nasion oleistych
  • granulatu
  • kukurydzy
  • peletu

Przenośnik Ślimakowy PSK ma wydajności 20[t/h] (PSK200/20) i 40 [t/h] (PSK200/40) to najczęściej wymagane i występujące urządzenie przy przenoszeniu materiału na krótkie odległości. Przenośniki ślimakowe rurowe serii PSR200/20 i PSK200/40 przeznaczone do transportu ziarna posiadają budowę modułową, umożliwiającą łatwą konfigurację urządzenia w zależności od potrzeb użytkownika. W naszej ofercie znajdują się przenośniki PSK o długości od 2m do 10m.

Zalecana pozycja pracy w poziomie. Istnieje możliwość zamontowania naszych urządzeń pod kątem zawierającym się w przedziale od 0st do 30st. Z zależności od kąta spada nominalna wydajność urządzenia (przy zastosowaniu tego samego napędu). Innowacyjnym rozwiązaniem jest wyłożenie rury od wewnątrz tworzywem PE-UHMW o zmniejszonym współczynniku tarcia.

Przenośniki ślimakowe korytowe - zalety

Przenośnik korytowy:

- ułatwia przesuw transportowanego materiału co znacząco zmniejsza zużycie podzespołów przenośnika mających bezpośredni kontakt z transportowanym materiałem
- zmniejsza zapotrzebowanie mocy do napędu przenośnika,
- zmniejsza uszkodzenie transportowanych ziaren,
- zostaje zmniejszony hałas wynikający z przesuwu ziarna.

Dane techniczne:

 Parametr Jednostka PSR160 PSR200
 Moc znamionowa silnika kW 2,2-4,0* 2,2-7,0*
 Prędkość obrotowa ślimaka obr/min 114-143* 280-373*
 Średnica rury Ø mm 200 200
 Średnica ślimacznicy Ø skok mm 160/160 160/160
 Wydajność nominalna ton/godz. 20* 40*

Wydajności urządzeń podana dla ziarna pszenicy o wilgotności 16% i gęstości 0,75 g/cm3. Posiadamy system zarządzania jakością ISO9001. Zastrzegamy sobie możliwość zmian technicznych. Posiadamy system zarządzania jakością ISO9001. Zastrzegamy sobie możliwość zmian technicznych.

Model PSK

przenośniki ślimakowe korytowe

Nasze urządzenia posiadają wszelkie niezbędne świadectwa dopuszczające produkt do pracy z zgodny z normami. Oferowane wydajności przenośników kubełkowych t/h.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie czyszczalni PAT. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami.

Przenośnik Ślimakowy