Przenośniki ślimakowy kotyrowy PSK - urządzenie do transportu poziomego

Produkujemy przenośniki ślimakowe korytowe PSK o wydajności od 20 do 40 t/h

Przenośniki PSK

PSK produkowane przez firmę AG-PROJEKT przeznaczone są do transportowania w kierunku poziomym materiałów sypkich takich jak:

  • ziarna zbóż
  • nasion strączkowych
  • nasion oleistych
  • granulatu
  • kukurydzy
  • peletu

Przenośnik Ślimakowy PSK ma wydajności 20[t/h] (PSK200/20) i 40 [t/h] (PSK200/40) to najczęściej wymagane i występujące urządzenie przy przenoszeniu materiału na krótkie odległości. Przenośniki ślimakowe rurowe serii PSR200/20 i PSK200/40 przeznaczone do transportu ziarna posiadają budowę modułową, umożliwiającą łatwą konfigurację urządzenia w zależności od potrzeb użytkownika. W naszej ofercie znajdują się przenośniki PSK o długości od 2m do 10m.

Zalecana pozycja pracy w poziomie. Istnieje możliwość zamontowania naszych urządzeń pod kątem zawierającym się w przedziale od 0st do 30st. Z zależności od kąta spada nominalna wydajność urządzenia (przy zastosowaniu tego samego napędu). Innowacyjnym rozwiązaniem jest wyłożenie rury od wewnątrz tworzywem PE-UHMW o zmniejszonym współczynniku tarcia.

Takie rozwiązanie ma następujące zalety:

- ułatwia przesuw transportowanego materiału co znacząco zmniejsza zużycie podzespołów przenośnika mających bezpośredni kontakt z transportowanym materiałem
- zmniejsza zapotrzebowanie mocy do napędu przenośnika,
- zmniejsza uszkodzenie transportowanych ziaren,
- zostaje zmniejszony hałas wynikający z przesuwu ziarna.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie przenośników PSK. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.

Model PSK

PSK AG-PROJEKT

Nasze urządzenia posiadają wszelkie niezbędne świadectwa dopuszczające produkt do pracy z zgodny z normami. Oferowane wydajności przenośników kubełkowych t/h.

Przenośnik Ślimakowy

Dane techniczne:

 Parametr Jednostka PSR160 PSR200
 Moc znamionowa silnika kW 2,2-4,0* 2,2-7,0*
 Prędkość obrotowa ślimaka obr/min 114-143* 280-373*
 Średnica rury Ø mm 200 200
 Średnica ślimacznicy Ø skok mm 160/160 160/160
 Wydajność nominalna ton/godz. 20* 40*

Wydajności urządzeń podana dla ziarna pszenicy o wilgotności 16% i gęstości 0,75 g/cm3. Posiadamy system zarządzania jakością ISO9001. Zastrzegamy sobie możliwość zmian technicznych. Posiadamy system zarządzania jakością ISO9001. Zastrzegamy sobie możliwość zmian technicznych.