Przenośniki ślimakowy krążący SKAG - urządzenie do wysypu ziarna z silosu

Produkujemy przenośniki ślimakowe SKAG o wydajności do 100 t/h

Przenośniki SKAG

Przenośnik SKAG produkowany przez firmę AG-PROJEKT przeznaczony jest do wybierania materiałów sypkich z silosu takich jak:

  • ziarna zbóż
  • nasion strączkowych
  • nasion oleistych
  • granulatu
  • kukurydzy
  • peletu

Przenośnik ślimakowy krążący SKAG jest urządzeniem umożliwiającym opróżnienie silosów płaskodennych ze wszystkich materiałów zsypujących się w sposób naturalny takich jak: pszenica, rzepak, ryż, soja, słonecznik, biomasę czy Pellet. Po zasypaniu silosu i przykryciu przenośnika SKAG materiałem można przystąpić do wysypywania (opróżniania) silosu. Element ślimacznicy osłonięty rurami w ślimaku SKAG nagarnia materiał (ziarno) w kierunku centralnego otworu silosu gdzie znajdują się inne urządzenia w ciągu technologicznym odpowiedzialne za prawidłową pracę układu takie jak zasuwa i przenośnik zgrzebłowy

Przenośnik zamocowany jest bezpośrednio nad centralnie umieszczonym w silosie wlotem do urządzenia pod podłogowego i transportuje ziarno wzdłuż promienia silosu z jednoczesnym przemieszczaniem się wokół osi silosu w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (patrząc z góry na podłogę). Ruch obiegowy przenośnika kończy się w momencie opróżnienia silosu z zalegającego ziarna. Ruch obiegowy wymuszony jest za pomocą napędu koła gumowego. Zazwyczaj jest to jeden pełny obieg wokół osi silosu. Nasze urządzenie przewidziane jest do silosów o średnicy 6-27m i zasilane motoreduktorami o mocy od 4kW do 11kW.

Modułowa budowa przenośnika umożliwia łatwe dopasowanie się do pożądanej długości w zależności od wielkości silosu.

Praca przenośnika SKAG może odbywać się w sposób załączania sterowania ręcznego lub automatycznego dostosowanego do układu istniejącego u klienta

Model SKAG

SKAG AG-PROJEKT

Ruch obiegowy realizowany jest przy wykorzystaniu napędu ślimacznicy. Prędkość obwodowa zmniejszona została poprzez zastosowanie zespołu reduktorów do ok. 1obr/min (w zależności od zastosowanego silnika do napędu ślimacznicy). Do wykonywania ruchu obiegowego wykorzystano koło przeznaczone do dużych obciążeń z pełną super elastyczną oponą gumową.

Nasze urządzenia posiadają wszelkie niezbędne świadectwa dopuszczające produkt do pracy z zgodny z normami.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie przenośników SKAG. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.

Przenośnik krążący

Dane techniczne:

 Parametr Jednostka # #
 Moc znamionowa silnika kW #* #*
 Prędkość obrotowa ślimaka obr/min #* #*
 Średnica rury Ø mm # #
 Średnica ślimacznicy Ø skok mm # #
 Wydajność nominalna ton/godz. #* #*

Wydajności urządzeń podana dla ziarna pszenicy o wilgotności 16% i gęstości 0,75 g/cm3. Posiadamy system zarządzania jakością ISO9001. Zastrzegamy sobie możliwość zmian technicznych. Posiadamy system zarządzania jakością ISO9001. Zastrzegamy sobie możliwość zmian technicznych.