Fundusze Europejskie

PRZENOŚNIK TYPU SKAG

Ślimak krążący AG-PROJEKT Ślimak

Ślimaki typu SKAG AG-PROJEKT

SKAG

Przenośnika krążącego

Przenośniki SKAG produkowane przez firmę AG-AGPROJEKT przeznaczone są do opróżnia silosów płaskodennych z materiałów sypkich takich jak:

  • - ziarna zbóż, - kukurydzy, - nasion strączkowych, - nasion oleistych, - granulatu, - biomasy, - peletu

Urządzenia SKAG produkowane przez nas znajdują zastosowanie w silosach zbożowych.

Przenośnik SKAG wykonany został w całości z blachy ocynkowanej wysokiej jakości. Modułowa budowa przenośnika umożliwia łatwe dopasowanie się do pożądanej długości w zależności od wielkości średnicy silosu od 6 – 27m i mocy silników od 4kW do 11kW (dłuższe Przenośniki SKAG wykonujemy na specjalne zamówienie).

Przenośnik zamocowany jest bezpośrednio nad centralnie umieszczonym w silosie wlotem do urządzenia pod podłogowego i transportuje ziarno wzdłuż promienia silosu z jednoczesnym przemieszczaniem się wokół osi silosu w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (patrząc z góry na podłogę). Ruch obiegowy przenośnika kończy się w momencie opróżnienia silosu z zalegającego ziarna. Zazwyczaj jest to jeden pełny obieg wokół osi silosu.

Ruch obiegowy realizowany jest przy wykorzystaniu napędu ślimacznicy. Prędkość obwodowa zmniejszona została poprzez zastosowanie zespołu reduktorów do ok. 1obr/min (w zależności od zastosowanego silnika do napędu ślimacznicy). Do wykonywania ruchu obiegowego wykorzystano koło przeznaczone do dużych obciążeń z pełną super elastyczną oponą gumową.

Nasze Urządzenia posiadają naklejki ostrzegawcze, instrukcje, świadectwa przeznaczenia, świadectwa dopuszczenia do produkcji, zgodności z normami.

Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia urządzenia w:

  • - czujnik ruchu
  • - zabezpieczenia elektryczne z okablowaniem