Długoterminowe przechowywanie kukurydzy i innych rodzajów zbóż w silosach płaskodennych – to rozwiązanie które jest stosowane w niemal wszystkich gospodarstwach rolnych i hodowlanych. Spotykane jest zarówno w małych jak i dużych przedsiębiorstwach. Silosy umożliwiają bezpieczne, długoterminowe przechowywanie ziarna, a także szybki załadunek i rozładunek ich zawartości.
Do zalet silosów płaskodennych należy m.in. fakt, iż pozwalają bezpiecznie przechowywać wiele typów zbóż przez długi okres czasu. Dzięki zastosowaniu silosów płaskodennych możemy w bezobsługowy, prosty i szybki sposób rotować ziarna. Używając dodatkowo sądy temperaturowej w połączeniu z systemami przewietrzania silosu, zyskujemy możliwość stałego monitorowania magazynowego ziarna. Pozwala nam to również na szybką reakcję i dostosowywanie odpowiednich warunków przechowywanego w silosach ziarna.
Silosy lejowe magazynowe na zboże sprawdzą się m.in. do długotrwałego magazynowania np. kukurydzy, pszenicy, rzepaku, jęczmienia, żyta, owsa czy innych nasion. Zastosowanie znajdą w gospodarstwach rolnych, przedsiębiorstwach przetwórczych, bazach magazynowych i wielu innych podmiotach. Uniwersalność silosów lejowych sprawia, że są one chętnie stosowane w wielu przedsiębiorstwach.
Silosy lejowe magazynowe są stosowane w przypadku częstego opróżniania zbiorników, lub w bazach magazynowych z dużą różnorodnością typów magazynowanych zbóż. Jeżeli nasz klient planuję opróżniać silosy 3-4 razy w ciągu roku, to doradzamy zastanowić się nad wybudowaniem silosów lejowych. Zadaniem silosów jest szybki rozładunek grawitacyjny ziarna, bez konieczności użycia przenośników krążących i ręcznego czyszczenia dna zbiornika po opróżnieniu.
Lejowe silosy na zboże posiadają wszystkie zalety silosów płaskodennych. Silosy lejowe to przede wszystkim łatwość w obsłudze i możliwość pełnego rozładunku silosu bez wykorzystania dodatkowych urządzeń transportowych. Z tego powodu ograniczamy czas pracy ludzkiej w przedsiębiorstwie.
W zależności od rozmiarów danego silosu, mogą się one różnić ceną. Każdy rodzaj silosów zbożowych możemy wyposażyć o dodatkowe podesty obsługowe, czujniki temperatury czy poziomu materiału w silosie, a także wentylatory przewietrzające. W zależności od projektu finalne koszty mogą się różnić.
Postaw na rozwiązania AG-Projekt:
Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie silosów magazynowych. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami. Zapraszamy!