Przenośnik ślimakowy


Przenośnik ślimakowy rurowy PSR (śrubowy) - urządzenie do transportu poziomego

Produkujemy przenośniki ślimakowe rurowe PSR o wydajności od 20 do 40 t/h

Przenośniki PSR produkowane przez firmę AG-PROJEKT przeznaczone są do transportowania w kierunku poziomym materiałów sypkich takich jak:

  • ziarna zbóż
  • nasion strączkowych
  • nasion oleistych
  • granulatu
  • kukurydzy
  • peletu

Działanie przenośników ślimakowych

Podstawową zasadą działania przenośników ślimakowych jest transport zboża i nasion na niezbyt duże odległości. Dodatkowo, przenośniki służą do przesypywania zboża, jego napowietrzenia, napełniania worków oraz czyszczenia zbóż.

Przenośnik ślimakowy - budowa

Wydajności PSR - 20[t/h] (PSR200) i 40 [t/h] (PSR 200) to najczęściej wymagane i występujące przy przenoszeniu materiału na krótkie odległości. Przenośniki ślimakowo-rurowe (śrubowe) serii PSR200/20 i PSR200/40 przeznaczone do transportu ziarna posiadają budowę modułową, umożliwiającą łatwą konfigurację urządzenia w zależności od potrzeb użytkownika. W skład przenośników ślimakowo-rurowych PSR wchodzą rury z co najmniej jednym otworem wysypowym (wyładunek materiału) i zasypowym (załadunek materiału). Zasyp i wysyp można dostosować do kształtu kwadratowy, prostokątny czy okrągły, w tym celu należy to skonsultować z działem sprzedaży. W naszej ofercie znajdują się urządzenia o długości od 2m do 6m.

Przenośnik Ślimakowy

Praca przenośnika może odbywać się w sposób załączania sterowania ręcznego lub automatycznego dostosowanego do układu istniejącego u klienta

Zalecana pozycja pracy w poziomie. Istnieje możliwość zamontowania naszych urządzeń pod kątem zawierającym się w przedziale od 0st do 30st. Z zależności od kąta spada nominalna wydajność urządzenia (przy zastosowaniu tego samego napędu). Innowacyjnym rozwiązaniem jest wyłożenie rury od wewnątrz tworzywem PE-UHMW o zmniejszonym współczynniku tarcia.

Zalety przenośników ślimakowych

- ułatwia przesuw transportowanego materiału,
- znacząco zmniejsza zużycie podzespołów przenośnika mających bezpośredni kontakt z transportowanym materiałem,
- zmniejsza zapotrzebowanie mocy do napędu przenośnika,
- zmniejsza uszkodzenie transportowanych ziaren zmniejszony hałas wynikający z przesuwu ziarna.

Przenośnik ślimakowy do zboża - cena

Dlaczego warto postawić na przenośniki ślimakowe rurowe w AgProjekt? Oferujemy trwałe urządzenia, w atrakcyjnych cenach które są dopasowane do możliwości i oczekiwań naszych Klientów. Zapewniamy indywidualne podejście i kompleksowe usługi: od projektu po montaż. Ceny poszczególnych rozwiązań będą różnić się, w zależności od wykorzystanych technologii.

Dane techniczne:

 Parametr Jednostka PSR160 PSR200
 Moc znamionowa silnika kW 2,2-4,0* 2,2-7,0*
 Prędkość obrotowa ślimaka obr/min 114-143* 280-373*
 Średnica rury Ø mm 200 200
 Średnica ślimacznicy Ø skok mm 160/160 160/160
 Wydajność nominalna ton/godz. 20* 40*

Wydajności urządzeń podana dla ziarna pszenicy o wilgotności 16% i gęstości 0,75 g/cm3. Posiadamy system zarządzania jakością ISO9001. Zastrzegamy sobie możliwość zmian technicznych. Posiadamy system zarządzania jakością ISO9001. Zastrzegamy sobie możliwość zmian technicznych.

Model PSR

PSR AG-PROJEKT

Nasze urządzenia posiadają wszelkie niezbędne świadectwa dopuszczające produkt do pracy z zgodny z normami.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie przenośników PSR. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne z wiązane produktami z firmy AG-PROJEKT.

KARTA PRODUKTU W PDF.

POBIERZ: