Wialnie do zboża


Wialnia do zboża to jedno z podstawowych urządzeń, które jest wykorzystywane m.in. w gospodarstwach rolnych, nastawionych na produkcję zbóż. Praca wialni polega na wstępnym czyszczeniu zbóż. Tego rodzaju urządzenia mogą być spersonalizowane i dostosowane do konkretnej działalności, dzięki czemu zapewniają i ułatwiają przechowywanie ziarna i wysoką jakość plonów.

Wialnia do czyszczenia zboża - wysoka jakość produktów rolnych

Głównym zadaniem wialni do zboża jest zadbanie o jak najwyższą jakość przechowywanych produktów. Jest to szczególnie istotne, z uwagi na fakt, iż nieoczyszczone nasiona są bardziej podatne na ataki pasożytów i zboża mogą tracić swoje pierwotne właściwości.

Wialnia do zboża budowa

Jak wyglada schemat pracy wialni do zboża? Zanieczyszczone ziarna docierają do wialni . Pod wpływem grawitacji plony osuwają się w dół po podłodze żaluzji, posiadającej wytłoczone otwory umożliwiające przepuszczanie powietrza. Ciąg powietrza umożliwia wyciągnięcie lekkich i drobnych zanieczyszczeń i kurzu. Jest to aspiracja powietrzna.

Warto pamiętać o odpowiednim dopasowaniu prędkości czyszczenia, za pomocą zmniejszania lub zwiększania dawki zboża. Wolne przesuwanie się zboża może wpływać na fakt, iż ziarna razem z zanieczyszczeniami trafią do odpadów. Z kolei zbyt szybkie czyszczenie spowoduje pozostanie zanieczyszczeń w ziarnie.Wialnie do zboża AG-Projekt - zalety

Decydując się na wialnie do czyszczenia zboża Ag-Projekt zyskujesz przede wszystkim spersonalizowane rozwiązania, dopasowane do konkretnego gospodarstwa. Nasze urządzenia są wykonywane z wysokiej jakości komponentów, które gwarantują niezawodność i ciągłość pracy. Dopasowane do działalności wialnie do zboża to również możliwość optymalizacji czasu pracy. Stosując nasze urządzenia możesz uzyskać lepszą jakość swoich plonów rolnych, a także unikniesz ich zepsucia . Warto zaznaczyć, iż wialnie do zboża nie wymagają stałej kontroli czy obsługi.

Oferta AG-Projekt umożliwia zaprojektowanie indywidualnych rozwiązań technicznych do potrzeb konkretnych gospodarstw rolnych.

Sprawdź również wialnie WAG.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego w sprawie wialni do zbóż. Służymy doradztwem w wyborze i konfiguracji asortymentu. Nasi eksperci wytłumaczą wszelkie sprawy techniczne związane z produktami firmy AG-PROJEKT.