З А Я В Л Е Н И Е!

Настоящим заявляем, что сотрудничество между компаниями «АG-Projekt Grzegorz Skoczylas sp. j.» - Петшиковице (Польша) и ТОВ "Элеваторный Альянс" - Киев (Украина) а также и другими связанными с ней компаниями: SIA "Tessera" - Рига (Латвия), ТОВ "ДЛМЗ" - Дунаевцы (Украина), ТОВ КК "ДЛМЗ" - Киев (Украина) и ЗАТ "Порцелакинвест" - Киев (Украина) было завершено 31 декабря 2018 г. В то же время все полномочия, разрешения, сертификаты, лицензии и другие похожие документы, выданные нашей компанией вышеуказанным юридическим лицам, утратили юридическую силу 31 декабря 2018 г. В случае необходимости сервисного обслуживания эксплуатируемого Вами оборудования производства компании «АG-Projekt» либо намерений закупки у нас нового оборудования, просим обращаться напрямую к нам или к нашим партнерам в странах СНГ, которых контактные данные Вы сможете найти на нашем сайте www.agprojekt.pl

ИЗДЕЛИЯ

Suszarnia SD AG-PROJEKT Suszarnia SD AG-PROJEKT Suszarnia SD AG-PROJEKT

Suszarnia SD20

Suszarnia SD4

Silosy SLK

карточный продукт

СКАЧАТЬ:

Suszarnia SD ECO-SILENT

SUSZARNIA ECO-SILENT, ZASADA DZIAŁANIA

Ziarna zbóż, rzepaku czy kukurydzy przeznaczone do suszenia dostarczane są do segmentu zasypowego suszarni od góry przy pomocy zewnętrznego urządzenia transportowego. Wypełnia ono wszystkie segmenty chłodzące i suszące, oraz w znacznej części segment zasypowy, tworząc w nim pryzmę.

Powietrze podgrzane przez piec grzewczy do określonej temperatury wciągane jest przez wentylatory wyciągowe do kanału ciepłego powietrza, następnie wpływa pod daszki wlotowe każdego segmentu suszącego. Powietrze, przechodząc przez warstwę ziarna, odbiera od niego wilgoć i dostaje się pod daszki wylotowe o osiach przesuniętych w stosunku do osi daszków wlotowych. Daszkami wylotowymi wilgotne powietrze trafia do kanału chłodnego powietrza, z którego wentylatory wyciągowe wyprowadzają je na zewnątrz. Taki proces suszenia ziarna przebiega na wszystkich poziomach suszących kolumny.

Zasypywane od góry ziarno przemieszcza się w dół i przechodząc pomiędzy daszkami jest ogrzewane oraz suszone. Po przejściu ziarna przez wszystkie segmenty suszące kolumny trafia do sekcji chłodzącej, w której przez ziarno przepływa zimne powietrze o temperaturze otoczenia obniżając jego temperaturę prawie do temperatury otoczenia. Po schłodzeniu materiał suszony przemieszcza się do elementu wybierającego. Wydajność wybierania można precyzyjnie regulować od kilku kilogramów do kilkudziesięciu ton na godzinę. Daje to możliwość precyzyjnego dostosowania przepływu ziarna przez suszarnię tak, aby jego wilgotność końcowa była właściwa.

W elemencie wybierającym znajduje się mechanizm półek przesuwnych, pozwalających na przesypanie się ziarna do leja, skąd wysypuje się ono na zewnątrz suszarni do ciągu urządzeń transportowych, które przenoszą je najczęściej do magazynów, do silosów spedycyjnych lub do dalszej obróbki.

W miejsce suchego ziarna, przychodzi ziarno wilgotne.

Podczas operacji odsuwania półek przesuwnych, wentylatory wyciągowe automatycznie obniżają swoje obroty, zmniejszając tym samym ilość wyciąganego powietrza, co przeciwdziała wydostawaniu się zanieczyszczeń z komory osadczej i pozwala im samoczyny opad na dno komory. Po chwili wentylatory automatycznie zwiekszają wydajność, proces ten jest powtarzany cyklicznie. Dodatkowo na komorze osadczej wentylatory znajdują się w zabudowanej komorze z tłumikami hałasu, co czyni ją jedną z najcichszych najmniej pylących suszarni na rynku.

RUCH POWIETRZA WEWNĄTRZ SUSZARNI SD

Suszarnia SD